facebook
google plus
UZDROWISKO

Kropla Wiedzy

Mięśnie dna miednicy - dlaczego są tak istotne?

   

 

Choć nie widać ich gołym okiem mięśnie dna miednicy pełnią bardzo istotne funkcje i powinny być trenowane tak samo jak wszystkie inne rodzaje mięśni. Tymczasem bardzo często o nich zapominamy, czego efektem są różne nieprzyjemne konsekwencje. O tym jak ważne są mięśnie dna miednicy, jakie mają funkcje, jak je zlokalizować i po czym rozpoznać ich osłabienie przeczytacie w poniższym artykule. 

 

 

 

 

Coś tu brzydko pachnie… o co konkretnie chodzi w tej siarce?

   

Żółta, nie pachnie zbyt przyjemnie. W postaci pyłu działa bardzo drażniąco na śluzówkę nosa i oczy. Sama w sobie nie jest trująca, ale wiele jej związków jest bardzo toksycznych. Pod względem rozpowszechnienia w skorupie ziemskiej zajmuje 16 miejsce. Jest stosowana w przemyśle, a pozyskiwana jest do niego głównie z odsiarczania spalin i paliw – rezygnuje się z tradycyjnego wydobycia kopalnianego. Co więc wspólnego z naszym zdrowiem ma SIARKA? Suplementujemy magnez, wapń, potas, żelazo, witaminy, a okazuje się, że każda komórka naszego organizmu zawiera również siarkę, która jest niezbędnym składnikiem wielu procesów życiowych.

 

 

Warzywa sezonowe - zalety bobu i innych roślin strączkowych

  

designed by wirestock/Freepik.com  

 

Miesiące letnie to idealny czas, aby wzbogacić swoją dietę w wartościowe produkty spożywcze.

Z każdym dniem w sklepach i na bazarkach pojawia się coraz więcej sezonowych warzyw i owoców, które są w tym okresie nie tylko tańsze ale przede wszystkim zdrowsze, bardziej naturalne i obfitują w witaminy i składniki mineralne.

Lipiec to miesiąc, w którym na niemal każdym kroku możemy natknąć się na bób. Niektórzy omijają go szerokim łukiem, inni nawet go nie zauważają, ale są też tacy, którzy od tygodni wypatrują bobu z utęsknieniem i gdy tylko się pojawi, kupują go kilogramami. Czy warto? 

 

 

 

Wakacyjna apteczka

   

designed by xb100/Freepik.com

 

Nawet gdy walizka pęka już w szwach, nie wolno zapominać o wakacyjnej apteczce – dla niej koniecznie musi się znaleźć miejsce! Co do niej zapakować, aby spokojnie udać się na wakacyjny wypoczynek? Poniżej lista bazowa, a na końcu artykułu arkusz do odkreślania - gotowy do wydrukowania, bardzo przydatny przy pakowaniu.

 

 

 

 

 

 

Nietrzymanie moczu - krępujący problem, który można wyleczyć

  

designed by wayhomestudio/Freepik.com 

 

Nietrzymanie moczu to krępująca przypadłość, która dotyka bardzo wielu osób. Dotyczy nawet 10-25% kobiet po 30 roku życia. Z wiekiem częstość pojawiania się tego problemu jeszcze bardziej rośnie. Po 50-tym roku życia może on dotykać już nawet co trzeciej kobiety. Wstyd i obawy powodują, że mimo znacznego obniżenia komfortu życia, rzadko szukamy profesjonalnej pomocy. Tymczasem praca z fizjoterapeutą uroginekologicznym oraz właściwe naywki mogą w znacznej mierze przyczynić się do zniwelowania uporczywych dolegliwości.