facebook
google plus
UZDROWISKO

Kropla Wiedzy

Dobór odpowiedniego tornistra

 
designed by  - Freepik.com

 

Wakacje powoli dobiegają końca. Czas pomyśleć o szkolnej wyprawce. Jednym z najważniejszych jej elementów jest tornister. Jak prawidłowo go dobrać i nosić, aby nie szkodził kręgosłupowi dziecka? Na to pytanie odpowiadają fizjoterapeuci z naszego Centrum Rehabilitacji w poniższym artykule.

    

 

 

 

 

Zestaw ćwiczeń przy biurku dla zapracowanych

 

Ciągłe napięcie, stres, deadline’y? W tych warunkach ciężko pamiętać o tym co najważniejsze - naszym zdrowiu. A ono też potrzebuje naszego czasu i uwagi. Aby pokazać istnienie poważnego problemu jakim jest pracoholizm na 12 sierpnia ustanowiono Dzień Pracoholika. Pracoholizm nie jest bowiem zdrowy i tak jak każde inne poważne uzależnienie może wyniszczać psychicznie i fizycznie. W poniższym artykule przypominamy wszystkim którzy pracują dużo i intensywnie przed komputerem jak powinna wyglądać prawidłowa postawa podczas pracy przy biurku oraz jakie ćwiczenia w przerwach zalecają nasi fizjoterapeuci. Zapraszamy do lektury!
 

   

 

Kolano skoczka

 
designed by  - Freepik.com

 

„Kolano skoczka” to częsta przypadłość osób uprawiających sporty, zwłaszcza tych dyscyplin, których nieodzownym elementem jest wyskok. Niejednokrotnie przyczyniła się do przedwczesnego  zakończenia kariery przez cenionych zawodników, a nieleczona może być przyczyną dużego dyskomfortu w codziennym życiu. Czym właściwie jest to schorzenie, jakie są jego objawy i jak przebiega leczenie i rehabilitacja dowiecie się z tego krótkiego artykułu.

    

 

 

 

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego oraz zasady funkcjonowania pacjenta po operacji

 
designed by pressfoto - Freepik.com

 

Aby uniknąć kalectwa związanego ze zwyrodnieniem stawu  biodrowego oraz odzyskać dawną swobodę ruchów, pacjenci  często kierowani są na operację wszczepienia endoprotezy.  O rozpoczęciu i sukcesie rehabilitacji po wykonaniu zabiegu decyduje wiele czynników. Jakie kroki podjąć po zabiegu, kiedy rozpocząć i jak prowadzić rehabilitację oraz jak przygotować mieszkanie na powrót do domu przeczytacie w poniższym artykule.

    

 

 

 

 

Terapia indywidualna w pytaniach i odpowiedziach

   

Czym różni się terapia indywidualna od klasycznej rehabilitacji? Ile powinna trwać terapia, aby miała sens? Czy terapia indywidualna jest dla mnie? - na te i inne najczęstsze pytania naszych pacjentów dotyczące terapii indywidualnej odpowiada lekarz Centrum Rehabilitacji Swoszowice dr Piotr Paluch, ortopeda i traumatolog, specjalista rehabilitacji medycznej.