facebook
google plus
UZDROWISKO

Kropla Wiedzy

Kolano skoczka

 
designed by  - Freepik.com

 

„Kolano skoczka” to częsta przypadłość osób uprawiających sporty, zwłaszcza tych dyscyplin, których nieodzownym elementem jest wyskok. Niejednokrotnie przyczyniła się do przedwczesnego  zakończenia kariery przez cenionych zawodników, a nieleczona może być przyczyną dużego dyskomfortu w codziennym życiu. Czym właściwie jest to schorzenie, jakie są jego objawy i jak przebiega leczenie i rehabilitacja dowiecie się z tego krótkiego artykułu.

    

 

 

 

Rehabilitacja po wszczepieniu endoprotezy stawu biodrowego oraz zasady funkcjonowania pacjenta po operacji

 
designed by pressfoto - Freepik.com

 

Aby uniknąć kalectwa związanego ze zwyrodnieniem stawu  biodrowego oraz odzyskać dawną swobodę ruchów, pacjenci  często kierowani są na operację wszczepienia endoprotezy.  O rozpoczęciu i sukcesie rehabilitacji po wykonaniu zabiegu decyduje wiele czynników. Jakie kroki podjąć po zabiegu, kiedy rozpocząć i jak prowadzić rehabilitację oraz jak przygotować mieszkanie na powrót do domu przeczytacie w poniższym artykule.

    

 

 

 

 

Terapia indywidualna w pytaniach i odpowiedziach

   

Czym różni się terapia indywidualna od klasycznej rehabilitacji? Ile powinna trwać terapia, aby miała sens? Czy terapia indywidualna jest dla mnie? - na te i inne najczęstsze pytania naszych pacjentów dotyczące terapii indywidualnej odpowiada lekarz Centrum Rehabilitacji Swoszowice dr Piotr Paluch, ortopeda i traumatolog, specjalista rehabilitacji medycznej.

 

 

 

 

Dzierganie jest zdrowe!

   

Począwszy od 2005 roku w drugą sobotę czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Chcemy przekonać Was, że to hobby jest nie tylko praktyczne, ale i bardzo zdrowe! Zapraszamy do przeczytania co na temat szydełkowania, robienia na drutach i wyszywania ma do powiedzenia nasz fizjoterapeuta Marek Wołodko. 

 

 

 

Rzuć palenie - warto!

   

Każdy moment jest dobry na rzucenie palenia. A już szczególnie 31maja, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Dniem Bez Papierosa. Aby zwiększyć motywację do walki z nałogiem, warto uświadomić sobie związane z tym korzyści.  A jest ich wiele, począwszy od korzyści widocznych dla naszego otoczenia takich jak ładniejsza cera, włosy, paznokcie czy świeży oddech, po te mniej widoczne, a jeszcze ważniejsze, korzyści zdrowotne.  Im dłuższy jest okres czasu bez papierosa tym są one większe i liczniejsze.
Zapoznajcie się z poniższą infografiką i zapomnijcie o papierosach!