facebook
google plus
UZDROWISKO

Pakiety dla chorych na łuszczycę

Łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, jednakże dostępność wielu różnych sposobów leczenia może znacznie zredukować lub praktycznie wyeliminować jej objawy.

Do tych metod należą kąpiele siarczkowe oraz terapia promieniami UVB.

Fototerapia z użyciem lampy Medisun700 stosowana jest w leczeniu łuszczycy i bielactwa. Polega na eksponowaniu skóry na promienie UVB. Nowoczesne wąskie pasmo 311 nm tzw. narrow band umożliwia terapię bez stosowania leków doustnych. Wąskie pasmo jest podobne do szerokiego, lecz emituje specyficzny rodzaj UV, szczególnie korzystny w leczeniu łuszczycy. Przynosi efekty już przy dwóch do trzech zabiegach w tygodniu, podczas gdy pasmo szerokie wymaga częstszego naświetlania, aby przynieść te same wyniki. Wąskie pasmo może także zastąpić PUVA (połączenie leków z światłem UVA), ponieważ jest lepiej tolerowane i bezpieczniejsze.

Siarka jest szeroko stosowana w lecznictwie dermatologicznym ze względu na działanie redukujące, keratolityczne, odkażające, a także przeciwpasożytnicze. Korzystne działanie siarki w terapii łuszczycy wynika przede wszystkim z jej właściwości redukujących. Ma ona zdolność wiązania tlenu tkankowego, co prowadzi do spowolnienia procesów metabolicznych w skórze i osłabienia aktywności mitotycznej naskórka. Siarka działa złuszczająco, poprzez rozmiękczanie naskórka i rozluźnianie połączeń międzykomórkowych.

Dostępne pakiety zabiegów:

PAKIET CZAS TRWANIA CENA
kąpiele siarczkowe 10 zab. x 15 min. 299 zł*
naświetlanie lampą UVB 311 nm 10 naświetlań 249 zł*
RAZEM TANIEJ (kąpiele siarczkowe i naświetlanie lampą) 10 dni zabiegowych 489 zł*

* Cena nie zawiera wizyty u lekarza uzdrowiskowego oraz u lekarza dermatologa. W Uzdrowisku nie ma możliwości umówienia się na konsultację z dermatologiem. Wzór zlecenia na naświetlania lampą UVB 311nm, który można przekazać swojemu dermatologowi, można pobrać tutaj.

* W celu skorzystania z kąpieli siarczkowych konieczne jest przedstawienie na wizycie lekarskiej wyników podstawowych badań: morfologia krwi, OB i mocz ogólny z ostatnich 6 m-cy, EKG z ostatnich 3 m-cy.