facebook
google plus
UZDROWISKO

Centrum Rehabilitacji Swoszowice to miejsce, które szybko „stawia na nogi”.
 

 

CRS działa w strukturach Uzdrowiska Kraków Swoszowice Sp. z o.o., które swoją oficjalną działalność leczniczą rozpoczęło w 1811 roku. Jego założycielem był prof. UJ Feliks Radwański, który wybudował pierwszy budynek Łazienek, do których drewnianymi rynnami doprowadził wodę siarczkową prosto ze źródła.

Przez ponad 200 lat w Uzdrowisku, obecnie osiedlu na terenie Krakowa, wykorzystujemy jedne z najmocniejszych wód siarczkowych na świecie w rehabilitacji i leczeniu schorzeń narządu ruchu (po urazach, operacjach), zwyrodnień, chorób reumatycznych oraz dermatologicznych.

Renomę, zadowolenie i zaufanie pacjentów zdobyliśmy dzięki ciągłej edukacji i doskonaleniu stosowanych technik pracy z pacjentem. To podejście pozwala na maksymalizowanie efektów leczenia i sprawia, że nasza oferta jest bezkonkurencyjna na krakowskim rynku centrów rehabilitacyjnych.

  Siarka, a konkretnie jej związki, wchodzą w skład błon maziowych, chrząstki oraz mazi stawowej. Odpowiednie stężenie siarki w organizmie zapewnia stawom elastyczność, pozwala na regenerację i uzupełnienie ubytków w obrębie chrząstek stawowych. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu, wykorzystuje się ją w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, dny moczanowej czy rwy kulszowej oraz w stanach pourazowych narządu ruchu z uszkodzeniem więzadeł, zwichnięciach lub po operacjach ortopedycznych.

  Obecnie Uzdrowisko Kraków Swoszowice to nowoczesny kompleks położony na peryferiach miasta Krakowa. Zapewnia z jednej strony znakomity dostęp - samochodem, komunikacją miejską, a z drugiej strony spokój i znakomite warunki do rehabilitacji i pracy nad szybkim powrotem do sprawności.

  Każdy z nas jest jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Odmienna budowa ciała, sposób poruszania, tryb życia, choroby współistniejące sprawiają, że często to samo rozpoznanie wymaga od terapeuty wykorzystania różnych metod fizjoterapeutycznych. W naszym uzdrowiskowym Centrum Rehabilitacji Swoszowice stawiamy na indywidualność. Każda terapia jest specjalnie opracowana dla danego pacjenta, postępy są stale monitorowane, by w razie potrzeby wprowadzić niezbędne modyfikacje.

  Nasza kadra to zarówno znakomici lekarze specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej, ortopedii oraz reumatologii, jak również zespół pielęgniarski i dietetyk. Trzonem uzdrowiskowego Centrum Rehabilitacji Swoszowice jest zaś zespół fizjoterapeutów, absolwentów najlepszych polskich uczelni. Naszych terapeutów, prócz wiedzy i doświadczenia, cechuje empatia, pasja, indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz chęć ciągłego kształcenia i poznawania najnowszych światowych trendów w rehabilitacji.

  Unikalne połączenie nowoczesnej rehabilitacji z zabiegami na bazie surowców naturalnych (kąpiele siarczkowe, zabiegi borowinowe).

  Znakomita kadra lekarska (ortopedia, reumatologia,
rehabilitacja medyczna) na stałe pracująca w CRS.

  Zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów
z indywidualnym podejściem do pacjenta, pracujący wg
najnowszych metod terapeutycznych

  Duża nowoczesna baza zabiegowa (gabinety kąpieli siarczkowych, zabiegów borowinowych, hydroterapii, 2 sale gimnastyczne, 2 gabinety fizykoterapii, gabinety masażu, krioterapii i inne) czynna przez 6 dni w tygodniu (pn-pt 7:00-17:00, sob 7:00-15:00).

  Komputerowe planowanie terapii, co pozwala sprawnie
dopasować leczenie do dostępności pacjenta.

  Lokalizacja na południu Krakowa w bliskiej odległości od “Zakopianki” oraz obwodnicy umożliwia sprawny dojazd na terapię komunikacją miejską lub własnym samochodem nawet z odległych części miasta.

  Ponad 200-letnia tradycja lecznicza zobowiązuje nas do świadczenia usług najwyższej jakości oraz stałego podnosze nia kwalifikacji.

  Atrakcyjne ceny zabiegów, pakiety zabiegowe, promocje, dni otwarte.