facebook
google plus
UZDROWISKO

Pakiety dla chorych na łuszczycę

Łuszczyca jest chorobą nieuleczalną, jednakże dostępność wielu różnych sposobów leczenia może znacznie zredukować lub praktycznie wyeliminować jej objawy.

Do tych metod należą kąpiele siarczkowe oraz terapia promieniami UVB.

Fototerapia z użyciem lampy Medisun700 stosowana jest w leczeniu łuszczycy i bielactwa. Polega na eksponowaniu skóry na promienie UVB. Nowoczesne wąskie pasmo 311 nm tzw. narrow band umożliwia terapię bez stosowania leków doustnych. Wąskie pasmo jest podobne do szerokiego, lecz emituje specyficzny rodzaj UV, szczególnie korzystny w leczeniu łuszczycy. Przynosi efekty już przy dwóch do trzech zabiegach w tygodniu, podczas gdy pasmo szerokie wymaga częstszego naświetlania, aby przynieść te same wyniki. Wąskie pasmo może także zastąpić PUVA (połączenie leków z światłem UVA), ponieważ jest lepiej tolerowane i bezpieczniejsze.

Siarka jest szeroko stosowana w lecznictwie dermatologicznym ze względu na działanie redukujące, keratolityczne, odkażające, a także przeciwpasożytnicze. Korzystne działanie siarki w terapii łuszczycy wynika przede wszystkim z jej właściwości redukujących. Ma ona zdolność wiązania tlenu tkankowego, co prowadzi do spowolnienia procesów metabolicznych w skórze i osłabienia aktywności mitotycznej naskórka. Siarka działa złuszczająco, poprzez rozmiękczanie naskórka i rozluźnianie połączeń międzykomórkowych.

Jako jedyni w Krakowie oferujemy połączenie tych dwóch metod terapii w leczeniu łuszczycy, osiągając świetne efekty.

W ofercie proponujemy Państwu:

1. Pakiet kąpieli siarczkowych (10 kąpieli x 15 minutowych) = 199 zł

2. Pakiet naświetlań lampą UVB (10 naświetlań) = 166 zł

3. Razem taniej (pakiet kąpieli i lamp; 10 dni zabiegowych) = 350 zł

 

*Cena nie zawiera wizyty u lekarza uzdrowiskowego oraz u lekarza dermatologa. W uzdrowisku nie ma możliwości umówienia się na konsultację z dermatologiem. Wzór zlecenia na naświetlania, który można przekazać swojemu dermatologowi można pobrać tutaj.

*Na wizytę u lekarza uzdrowiskowego należy zgłosić się z aktualnymi wynikami badań: ob, morfologia, ogólne badanie moczu (z ostatnich 6 miesięcy), EKG (z ostatnich 3 miesięcy), RTG płuc (z ostatnich 3 lat), które kuracjusz wykonuje we własnym zakresie.