Ułatwienia dostępu

Terapie

Nasz zespół to wykwalifikowani fizjoterapeuci z indywidualnym podejściem do pacjenta, pracujący wg najnowszych metod terapeutycznych.

Terapie indywidualne – poznaj rodzaje i wskazania do stosowania.

Kinezyterapia

Rehabilitacja indywidualna

Każdy z nas jest jedyny, wyjątkowy, niepowtarzalny. Odmienna budowa ciała, sposób poruszania, tryb życia, choroby współistniejące sprawiają, że często to samo rozpoznanie wymaga od terapeuty wykorzystania różnych metod fizjoterapeutycznych. W Centrum Rehabilitacji Swoszowice stawiamy na indywidualność. Każda terapia jest specjalnie opracowana dla danego pacjenta, postępy są stale monitorowane, by w razie potrzeby wprowadzić niezbędne modyfikacje.

Praca z fizjoterapeutą w systemie “jeden na jeden” zapewnia pełne skupienie na Twoim problemie, część pierwszej sesji fizjoterapeuta poświęca na profesjonalną konsultację, aby lepiej poznać Ciebie i Twoje potrzeby

Każdy z nas jest inny, a te same schorzenia u różnych osób wymagają zastosowania innych środków, dlatego metody pracy fizjoterapeuty dobierane są z uwzględnieniem Twojego stanu zdrowia i trybu życia

Komponując plan rehabilitacji fizjoterapeuta korzysta zarówno z uznanych metod terapeutycznych (m.in. PNF, McKenzie, terapie manualne), masażu i fizykoterapii, jak również ze swojego bogatego doświadczenia w pracy z pacjentami

Rehabilitacja wykonywana jest w Centrum Rehabilitacji Swoszowice, które powstało w strukturach działającego od ponad 200 lat Uzdrowiska Kraków Swoszowice, pracuje tutaj wykwalifikowana kadra medyczna, która z pasją dba o pacjentów stale inwestując w swoją wiedzę i rozwój

Przy zakupie minimum 5 sesji rehabilitacji możliwość skorzystania z bezpłatnej konsultacji lekarskiej u lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, ortopedii lub reumatologii i skorzystania za dopłatą z uzupełniających proces rehabilitacji kąpieli siarczkowych* w promocyjnej cenie 54 zł / szt.

* W celu skorzystania z kąpieli siarczkowej konieczne jest przedstawienie na wizycie lekarskiej wyników podstawowych badań: morfologia krwi, OB i mocz ogólny z ostatnich 6 m-cy, EKG z ostatnich 3 m-cy. 

Kinezyterapia

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna ma na celu przywracanie sprawności i funkcji w obszarze miednicy mniejszej. Szczególnie popularnymi wskazaniami do skorzystania z terapii są różne postacie nietrzymania moczu (m.in. wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadreaktywność pęcherza moczowego, parcia naglące), problemy wynikające z obniżenia narządów rodnych, rozejście mięśnia prostego brzucha oraz dysfunkcje związane z nietrzymaniem stolca i gazów czy zaparciami.

Nasza terapia polecana jest przede wszystkim kobietom, w różnym wieku, na różnych etapach życia: w okresie przygotowania do ciąży i w czasie jej trwania (po trzecim miesiącu), w okresie po porodzie, zabiegach operacyjnych, w czasie menopauzy, w przypadkach problemów zdrowotnych opisanych wyżej, ale także kobietom uprawiającym sport, czy pracującym w warunkach wymagających znacznego wysiłku fizycznego. Fizjoterapia uroginekologiczna niweluje dysfunkcje i zdecydowanie poprawia komfort życia, poprzez lepsze rozumienie własnego ciała, poczucie samokontroli i pewności siebie.

W każdym przypadku w trakcie pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Zostaniesz zapytana m. in. o występowanie incydentów gubienia moczu, bolesne miesiączkowanie/stosunki, odbyte porody oraz o to, w jaki sposób przebiegły, o masę urodzeniową dziecka, czy doszło wówczas do nacięcia lub pęknięcia krocza w trakcie porodu, o występowanie żylaków odbytu, a także o wszelkie ewentualne dysfunkcje lub dyskomfort w obszarze miednicy mniejszej.
Następnie, za Twoją zgodą, możliwe jest przejście do badania per vaginum czyli przez pochwę. Niczym nie musisz się martwić, do badania możesz się przygotować w przebieralni w naszym nowym gabinecie, gdzie znajdziesz flizelinową jednorazową spódnicę na czas badania. Fizjoterapeutka ocenia w nim stan tkanek zewnętrznych krocza oraz okolic odbytu, a także ewentualną bliznę powstałą podczas porodu. Następnie przechodzi do badania funkcjonalnego dna miednicy, które wykonywane jest w pozycji leżącej na plecach, z nogami ugiętymi i rozstawionymi na szerokość bioder. Po badaniu zostanie dobrana właściwa terapia, odpowiednia do Twojego problemu lub dysfunkcji, w tym m.in. terapia manualna, praca z oddechem, terapia poprzez właściwy ruch czy elektroterapia. Pamiętaj, że na każdym etapie terapii fizjoterapeutka odpowie na nurtujące Cię pytania. Fizjoterapeutka uczy prawidłowej techniki wykonywania zaleconych ćwiczeń, które będziesz systematycznie wykonywać w domu. Jak w każdym przypadku pracy z fizjoterapeutą, systematyczność i powtarzalność ćwiczeń jest niezwykle istotna dla osiągnięcia rezultatów, dlatego dobra współpraca jest kluczowym elementem całego procesu terapeutycznego. W razie potrzeby proponowane są dodatkowe zabiegi uzupełniające z oferty rehabilitacyjnej naszego Centrum Rehabilitacji. Możliwość zastosowania zabiegów balneologicznych wymaga jednak konsultacji lekarskiej, która jest udzielana przez lekarza uzdrowiskowego w ramach terapii w uzgodnionym terminie.

Wyjątkowość terapii oferowanej w naszym uzdrowisku polega przede wszystkim na wzmocnieniu oraz podtrzymaniu jej efektów dzięki możliwości zastosowania zabiegów balneologicznych: kąpieli siarkowych i okładów borowinowych. Dobroczynne, silnie regenerujące, przeciwzapalne działanie siarki i borowiny, w przypadkach niektórych chorób ginekologicznych, po zabiegach operacyjnych, a także w okresie menopauzy, są znane i doceniane przez lekarzy i pacjentki. Często różnorodnym dysfunkcjom dna miednicy, dyskomfortowi i innym problemom uroginekologicznym towarzyszą schorzenia o podłożu zapalnym. Kąpiele siarkowe bez wątpienia mogą wpływać na ogólne wzmocnienie, regenerację i odmłodzenie tkanek, powięzi, mięśni. Powodują wzmożenie ukrwienia, co jest korzystne dla wielu procesów życiowych. Borowina jest wykorzystywana w leczeniu ginekologicznym od wielu lat, stymuluje wydzielanie hormonów, łagodzi objawy menopauzy, zmniejsza stany zapalne i łagodzi ból. Poza działaniem terapeutycznym, zabiegi balneologiczne to naturalna broń w walce z procesami starzenia się organizmu, jednak działanie bodźcowe surowców naturalnych nie jest obojętne dla organizmu i dlatego o możliwości ich zastosowania w każdym przypadku zadecyduje lekarz uzdrowiskowy. Proponowane leczenie jest realizowane w modelu terapii indywidualnej, dopasowanej do konkretnych potrzeb i uwarunkowań zdrowotnych każdej pacjentki.

– zabierz ze sobą dokumentację medyczną (aktualne wyniki badań – jeśli posiadasz),
– zapisz na kartce wszystkie pytania, które chcesz zadać fizjoterapeutce,
– wybierz wygodny strój, w którym będziesz czuła się komfortowo i pewnie,
– fizjologicznie przebiegająca ciąża nie jest przeciwwskazaniem do badania, jednak fizjoterapeutka może poprosić o zaświadczenie od Twojego lekarza prowadzącego.

Wybierz tą krótką sesję rehabilitacyjną, jeśli:

– chcesz uzupełnić kurację zabiegową o indywidualną terapię z fizjoterapeutą;

– nagle odczułeś ból lub dyskomfort ze strony układu ruchu, który uniemożliwia Ci wykonywanie codziennych czynności.

W czasie sesji fizjoterapeuta pracuje z pacjentem w trybie jeden na jeden wykorzystując nowoczesne specjalistyczne metody terapeutyczne.

Galeria zdjęć
hydroterapia